Aleja Gwiazd

Aleja Gwiazd Sportu to bez wątpienia jedna z najważniejszych dziwnowskich wizytówek. Miejsce szczególne i pod wieloma względami wyjątkowe, bowiem ściśle związane z historią polskiego sportu.
Na osi alei (po obu stronach) ustawione są postumenty, które zawierają repliki medali zdobytych przez polskich sportowców w czasie Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata. Można tam również znaleźć medalistów Mistrzostw Europy, a także tablice przypominające o innych, ważnych dla sportowego środowiska wydarzeniach.

Oglądając każdy z medali można cofnąć się do chwil, które elektryzowały wszystkich sportowych kibiców czy do momentów, które w sposób szczególny zapisały się w historii polskiego sportu. Odsłaniający je rokrocznie podczas Festiwalu Gwiazd Sportu zawodnicy podkreślają, że z tymi medalami zostawiają w Dziwnowie także cząstkę swojej sportowej kariery. Mają przy tym nadzieję, że medalowym śladem pójdą inni, zaś ich wysiłek będzie inspiracją dla młodych sportowych pokoleń.
Zapraszając do spaceru Aleją Gwiazd Sportu,zachęcamy jednocześnie do swojego rodzaju wycieczki po medalowych kartach polskiego sportu. A kart tych, co przyznajemy z dużą satysfakcją, każdego roku przybywa. Również Aleja Gwiazd Sportu, za sprawą sukcesów polskich reprezentantów na sportowych arenach, rokrocznie może się powiększać.

Pełna galeria zdjęć znajduje się w linku: ALEJA GWIAZD SPORTU W DZIWNOWIE

Uroczyste odsłonięcie replik medali (na kolejnych postumentach) ma miejsce zawsze w czasie Festiwalu Gwiazd Sportu – największego w regionie wydarzenia sezonu letniego.
W czasie jego trwania Gminę Dziwnów odwiedza grono wybitnych sportowców, ludzi sportu, dziennikarzy. Spotkania z nimi uzupełniają koncerty gwiazd muzycznej estrady, animacje dla dzieci, konkurencje dla młodzieży i osób dorosłych.

Szczegóły dotyczące bieżącego wydania Festiwalu Gwiazd Sportu, galerie zdjęć, filmy oraz wszystkie informacje związane z programem, można znaleźć zawsze na stronie głównej.

Link do galerii ilustrującej Aleję Gwiazd Sportu: https://dziwnow4stars.org/photo/aleja-gwiazd-sportu-2/


A jak wygląda ceremonia odsłonięcia medali, pokazuje krótki film z XV edycji Festiwalu Gwiazd Sportu (rok 2016).


Aleja Gwiazd Sportu ma swoje szczególne miejsce na spacerowym szlaku Gminy Dziwnów. Zapraszając do jej odwiedzenia, zapraszamy jednocześnie do wizyty w innych, nie mniej ciekawych, a do tego bardzo historycznych miejscach. Informacje na ich temat można znaleźć na oficjalnej stronie Gminy Dziwnów (link): SZLAK SPACEROWY GMINY DZIWNÓW