Aleja Gwiazd

Aleja_11

Aleja Gwiazd Sportu to jedna z dziwnowskich wizytówek. Miejsce szczególne i pod wieloma względami wyjątkowe, bowiem ściśle związane z historią polskiego sportu.
Postumenty, które są wzdłuż niej ustawione, zwierają repliki medali zdobytych przez polskich sportowców w czasie Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy oraz szeregu innych wydarzeń, o ważnym dla sportowego środowiska charakterze.

Aleja_15

Oglądając każdy z medali można cofnąć się do chwil, które elektryzowały wszystkich sportowych kibiców czy do momentów, które na lata pozostaną w pamięci. Odsłaniający je rokrocznie podczas Festiwalu Gwiazd Sportu zawodnicy podkreślają, że z tymi medalami zostawiają w Dziwnowie także cząstkę swojej sportowej kariery.

S_131

Mają przy tym nadzieję, że medalowym śladem pójdą inni, zaś ich wysiłek będzie inspiracją dla młodych sportowych pokoleń.

Zapraszamy zatem do spaceru Aleją Gwiazd Sportu i do swojego rodzaju wycieczki po medalowych kartach polskiego sportu.

Aleja_10

Aleja Gwiazd Sportu znajduje się w osi ulicy Reymonta (tuż przy Miejskim Ośrodku Sportu i Kultury), w odległości niespełna 100 metrów do plaży. Znajduje się na niej 20 postumentów z replikami medali.

Aleja_3

Link do galerii ilustrującej Aleję Gwiazd Sportu: http://dziwnow4stars.org/photo/aleja-gwiazd-sportu-2/


A jak wygląda ceremonia odsłonięcia medali, pokazuje krótki film z XV edycji Festiwalu Gwiazd Sportu

Menu Title