Za nami drugi dzień XIX Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie. Atrakcji, podobnie jak w dniu wczorajszym, nie brakowało. Były spotkania ze sportowcami (rozmowy, wspólne zdjęcia, autografy), były również pokazowe treningi i zabawy, których adresatami byli najmłodsi oraz ich rodzice. Odbyły się również niezwykle wyczekiwane wyboru Miss Sportu (pytań związanych z tym punktem programu nie brakowało już od kilku tygodni), a biorące w nim udział kandydatki (podobnie jak w latach minionych), zaprezentowały się dwukrotnie – w pierwszej części dnia razem ze sportowcami i wieczorem, podczas uroczystej gali. Nie zabrało również muzyki. Występ grupy RBand oraz gwiazdy wieczoru – Zespołu IRA, przyciągnęły do STREFY KONCERTOWEJ (plac u zbiegu ulic Orzeszkowej i Sienkiewicza), prawdziwe tłumy.

Piątek, co jest już wieloletnią tradycją każdego dnia festiwalu, rozpoczął się od aktywności w STREFIE PLAŻOWEJ. Łowcy autografów i wspólnych fotografii, ustawiali się do swoich sportowych idoli w długie kolejki. Szczególnie dużym „wzięciem”, cieszył się obecny kolejny już raz w Dziwnowie – Jerzy Dudek. Rozmowa z nim (podobnie jak z Grzegorzem Latą) ściągnęła liczne grono piłkarskich kibiców, od tych najmłodszych, po tych dużo starszych. Wyjątkowo zajęta była również Justyna Święty-Ersetic, która pojawiając się w Dziwnowie po raz pierwszy, wzbudziła prawdziwą sensację. Osób, chcących zamienić choćby słowo, nie mówiąc już wspólnym zdjęciu z tokijską Mistrzynią Olimpijską, było całe mnóstwo.

Równolegle trwała akcja dobroczynna pt. „Rowerem na szczytny cel”. Animatorzy tej części programu, w osobach Lecha Piaseckiego, Wojciecha Matusiaka, Mariana Sypniewskiego i Tomasz Kucharskiego, zachęcali do pokonywania kilometrów na rzecz poszkodowanego w wypadku samochodowym, Jakuba Znojka ze Szczecina.

O swojej sportowej karierze i szczególnych momentach w czasie jej trwania, opowiadała nie tylko Justyna Święty-Ersetic i Jerzy Dudek, ale też Mariusz Czerkawski, który przybliżył kulisy gry w hokejowej lidze NHL. O żeglowaniu zaś, w szczególności o olimpijskiej klasie Laser, mówił Marcin Rudawski, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników tej klasy, który ma swoim koncie liczne tytuły. Chętni, mogli spróbować swoich sił na wodzie, żeglując razem z nim.

Nie obyło się także bez gier i zabaw z publicznością. Każdy chętny mógł strzelić bramkę (co naturalnie nie było takie proste) Jerzemu Dudkowi, natomiast osoby lubujące się w bardziej stacjonarnych dyscyplinach sportu, mogły podpatrywać niezwykłe bilardowe sztuczki, prezentowane przez Bogdana Wołkowskiego. Odbyła się również pierwsza, sportowo-plażowa prezentacja kandydatek do tytułu Miss Festiwalu Gwiazd Sportu.

Druga, wieczorna część dnia, miała miejsce w STREFIE KONCERTOWEJ. Jednym z punktów programu, który od rana budził niezwykłe emocje, były wybory Miss Sportu. Prezentujące się w kilku odsłonach uczestniczki, występowały w odzieży sportowej, strojach kąpielowych oraz kreacjach wieczorowych. Finalnie, decyzją sportowego jury (które podkreślało, że wybór nie był łatwy), Miss Sportu XIX Festiwalu Gwiazd Sportu została Martyna Chorzępa z Rzeszowa. Serdecznie gratulujemy !!! Wyborom Miss Sportu towarzyszyła niezwykle energetyczna muzyka w wykonaniu grupy RBand.

Drugi dzień festiwalu, zakończył koncert legendarnego zespołu IRA, który był prawdziwym muzycznym uderzeniem. Rozchodzące się w nocnym otoczeniu rockowe rytmy i charakterystyczny głos Artura Gadowskiego, były dla licznie zgromadzonej publiczności, niezwykłym doświadczeniem. Galeria ilustrująca pierwszy drugi festiwalu, znajduje się tutaj: XIX FESTIWAL GWIAZD SPORTU W DZIWNOWIE – DZIEŃ 2

Partnerem XIX Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie jest Pomorze Zachodnie.


Przypominamy, że w trakcie trwania XIX Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie, MOŻNA ZASZCZEPIĆ SIĘ PRZECIWKO CHOROBIE COVID-19. Specjalnie przygotowany w tym celu punkt szczepień, znajduje się w hali MOSiK Dziwnów (ul. Reymonta 10 w Dziwnowie). W dniu 14 sierpnia 2021 roku można się zaszczepić w godzinach 10.00-18.00. Zapraszamy !!! Na wszystkich zaczepionych w dniu 13 i 14 sierpnia 2021 roku, czekają atrakcyjne nagrody, które będą rozlosowane w sobotę 14 sierpnia 2021 roku (finałowego dnia XIX Festiwalu Gwiazd Sportu) o godzinie 20.00 (w STREFIE KONCERTOWEJ).


Poniżej zamieszczamy plan dnia na trzeci, finałowy dzień XIX Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie.

SOBOTA 14 sierpnia 2021 roku

STREFA PLAŻOWA – namiot przy zejściu na plażę znajdującym się na przedłużeniu ulicy Reymonta.
10.30 – 14.00 Przedszkoliada, czyli Drużyna Kangura. Zaproszenie dla dzieci do wspólnej, sportowej zabawy.
10.30 – 11.30 Żużel Moja Pasja – Patryk Dudek opowiada o swojej dyscyplinie i prezentując motocykl żużlowy.
11.30 – 13.00 W Blasku Złota – Wywiad z Anitą Włodarczyk i Justyną Święty-Ersetic plus zabawa z publicznością.
12.30 – 13.00 Jedna z Dziesięciu – Sebastian Chmara zaprasza do rywalizacji w jednej z dyscyplin dziesięcioboju – skoku wzwyż.
13.00 – 13.30 Konferencja z Gwiazdami Festiwalu.
12.00 – 14.00 Bieg Pamięci Jarosława Marca.
13.45 „Trucht VIPów”, czyli bieg o Wielką Muszlę Burmistrza Dziwnowa. Startują Gwiazdy Festiwalu.
14.00 Start Honorowy biegu memoriałowego. W roli startera Justyna Święty-Ersetic.
14.15 – 15.00 Pokaz Tricków Bilardowych w wykonaniu Bogdana Wołkowskiego.

STREFA MEDALOWA – Aleja Gwiazd Sportu (ul. Reymonta).
19.00 – 19.30 Uroczyste Odsłonięcie Replik Medali w Alei Gwiazd Sport. W tym roku repliki swoich medali odsłaniają: ANITA WŁODARCZYK, ZBIGNIEW SPRUCH, PATRYK DUDEK, SEBASTIAN CHMARA, JUSTYNA ŚWIĘTY-ERSETIC.

STREFA KONCERTOWA – plac przy ulicy Orzeszkowej.
18.30 – 19.00 D’J Ref prezentuje przeboje dla wszystkich.
19.00 – 19.30 Relacja na telebimie Ceremonii Odsłonięcia Medali w Alei Gwiazd Sportu.
19.30 – 20.00 D’J Ref prezentuje przeboje dla wszystkich.
20.00 – 21.00 Koncert zespołu RBand.
21.00 – 21.30 D’J Ref prezentuje przeboje dla wszystkich.
21.30 – 22.00 Finał Festiwalu, czyli podsumowanie trzech dni wydarzenia. Wręczenie Statuetek Przyjaciel Gminy Dziwnów.
22.00 – 22.15 Pokaz sztucznych ogni.
22.15 – 23.15 Koncert Gwiazdy – PATRYCJA MARKOWSKA.