Aleja Gwiazd Sportu to jedna z dziwnowskich wizytówek. Miejsce szczególne i pod wieloma względami wyjątkowe, bowiem ściśle związane z historią polskiego sportu.
Postumenty, które są wzdłuż niej ustawione, zwierają repliki medali zdobytych przez polskich sportowców w czasie Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy oraz szeregu innych wydarzeń, o ważnym dla sportowego środowiska charakterze.

S_131

Oglądając każdy z medali można cofnąć się do chwil, które elektryzowały wszystkich sportowych kibiców czy do momentów, które na lata pozostaną w pamięci. Odsłaniający je rokrocznie podczas Festiwalu Gwiazd Sportu zawodnicy podkreślają, że z tymi medalami zostawiają w Dziwnowie także cząstkę swojej sportowej kariery.

Aleja_13

Mają przy tym nadzieję, że medalowym śladem pójdą inni, zaś ich wysiłek będzie inspiracją dla młodych sportowych pokoleń.


Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>