Dziwnowska Aleja Gwiazd Sportu – miejsce kojarzone głównie z odbywającym się rokrocznie w sierpniu Festiwalem Gwiazd Sportu, ożywa także w czasie poprzedzającym grudniowe święta.
Od trzech lat w „medalowym” otoczeniu jest organizowany Jarmark Świąteczny, który dzięki kameralności alei i jej usytuowaniu na głównym szlaku spacerowym miasta, chwalony jest za klimat oraz bardzo sympatyczną atmosferę.
I choć grudniowa aura bywa kapryśna, to wystawiających swoje stoiska i artykuły jest każdego roku coraz więcej. Podobnie jak osób zainteresowanych świątecznymi zakupami, których w tym roku była rekordowa ilość.

Jarmark_14

Warto przy tym dodać, iż tegoroczny program jarmarku, z racji dwóch dni trwania, obfitował w wiele ciekawych atrakcji, których adresatami byli zarówno dorośli jak i dzieci. Każdy mógł spróbować swoich sił w konkursie kulinarnym, dla dzieci zostały przygotowane specjalne warsztaty dotyczące wytwarzania ozdób choinkowych, wybierano (i nagradzano) także te osoby, które przygotowały najciekawsze przebranie świąteczne.

Na tym jednak nie koniec. Wizytę św. Mikołaja, który dotarł do Dziwnowa w specjalnym konwoju, poprzedziło wspólne ubieranie choinki, będące zwieńczeniem dwóch dni „ozdobnych” warsztatów oraz zajęcia z tańca i fitness, które po spożyciu szeregu świątecznych smakołyków, były bez wątpienia wskazane.

Jarmark_13

O właściwą atmosferę zadbał DJ, serwujący utrzymane w świątecznym klimacie melodie, a na osoby zainteresowane pamiątkowymi zdjęciami czekała mająca spore wzięcie foto-budka. Godnym podkreślenia akcentem, był również finał zorganizowanego przez stowarzyszenie „Nasz Dziwnów” konkursu fotograficznego. Wyróżniono autorów najlepszych zdjęć, zaś wszystkie docenione przez jury konkursu fotografie, znalazły swoje miejsce w wydanym z tej okazji kalendarzu.
Więcej informacji na temat konkursu i laureatów można znaleźć w linku: KONKURS FOTOGRAFICZNY

Jarmark_12

Opinie i odczucia dotyczące jarmarku, były jednoznacznie pozytywne. Zadowoleni byli zarówno sprzedający jaki i kupujący, zadowolone były dzieci, dla których szczególnie niedzielne spotkanie ze św. Mikołajem było bez wątpienia wyjątkowym przeżyciem. Co także godne podkreślenia – poza mieszkańcami gminy, jarmark przyciągnął do Dziwnowa gości z innych miejscowości, którzy specjalnie w tym celu przyjechali m.in. z Kołobrzegu, Kamienia Pomorskiego, Szczecina, Międzyzdrojów i Świnoujścia.
Kolejna odsłona jarmarku za rok :-). Już teraz serdeczne zapraszamy.

Jarmark_5

Więcej zdjęć z tego wydarzenia można znaleźć w linku: JARMARK ŚWIĄTECZNY 2016

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>