Liga biegowa

XVII edycja Festiwalu Gwiazd Sportu już za nami. Dziękujemy za obecność podczas każdego dnia wydarzenia, za dużo pozytywnej energii i mnóstwo dobrego humoru. Kolejna odsłona festiwalu za rok. Już teraz bardzo serdecznie zapraszamy :-).

Podczas XVII edycji Festiwalu Gwiazd Sportu repliki swoich medali odsłonili (od lewej): Bartosz Zmarzlik, Grzegorz Tkaczyk, Oktawia Nowacka, Krystyna Bednarz-Ligocka (żona zmarłego w czerwcu p. Edwarda Ligockiego), Agnieszka Skrzypulec, Paweł Fajdek.

Film z ceremonii odsłonięcia replik medali w roku 2018, znajduje się poniżej.


Podsumowanie trzeciego dnia XVII Festiwalu Gwiazd Sportu: III (FINAŁOWY) DZIEŃ XVII FGS


Podsumowanie drugiego dnia XVII Festiwalu Gwiazd Sportu: II DZIEŃ XVII FGS


Podsumowanie pierwszego dnia XVII Festiwalu Gwiazd Sportu: I DZIEŃ XVII FGS


Swoje medale w dziwnowskiej Alei Gwiazd Sportu odsłonią m.in.:

OKTAWIA NOWACKA – pięcioboistka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (w roku 2016), zdobywczyni Pucharu Świata, medalistka Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski. Więcej informacji na temat Oktawii Nowackiej można znaleźć na jej autorskiej stronie: www.oktawianowacka.pl

AGNIESZKA SKRZYPULEC – żeglarka, dwukrotna reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich, zdobywczyni tytułu Mistrza Świata w Salonikach (2017). Pani Agnieszka ma swoim koncie także tytuły Mistrza Polski wywalczone w klasie Opitmist (2003 i 2004), a także czołowe lokaty w szeregu innych krajowych i zagranicznych zawodach regatowych.

GRZEGORZ TKACZYK – piłkarz ręczny, uczestnik (z drużyną narodową) Igrzysk Olimpijskich w roku 2008, zdobywca srebrnego medalu podczas Mistrzostw Świata (2007). Ma na swoim koncie wiele tytułów zdobytych z drużynami klubowych, m.in.: w tym wygraną z Vivą Targi Kielce Ligi Mistrzów w roku 2016.

BARTOSZ ZMARZLIK – żużlowiec, wielokrotny reprezentant Polski, zdobywca tytułu wicemistrza indywidualnych Mistrzostw Świata i złotego medalu drużynowych Mistrzostw Świata. Ma na swoim koncie tytuły indywidualnego i drużynowego Mistrza Świata i Europy juniorów oraz czołowe lokaty w szeregu innych zawodach (krajowych i zagranicznych) w tym zdobycie Grand Prix Polski, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

PAWEŁ FAJDEK – lekkoatleta specjalizujący się w rzucie młotem. Mistrz Świata w tej dyscyplinie z Moskwy (2013), Pekinu (2015) i z Londynu (2017). Uczestnik Igrzysk Olimpijskich, wielokrotny medalista Mistrzostw Europy (m.in.: Mistrz Europy z roku 2016 – Amsterdam i Młodzieżowy Mistrz Świata z Ostrawy w 2011 roku). Wielokrotny zwycięzca uniwersjady oraz cyklu IAAF Hammer Throw Challenge.

Poza wyżej wymienionymi, swoją obecność na XVII edycji Festiwalu Gwiazd Sportu potwierdzili m.in.: Natalia Madaj, Janusz Brzozowski, Mariusz Czerkawski, Edward Król, Radosław Król, Tomasz Król, Tomasz Kucharski, Leszek Kucharski, Grzegorz Lato, Marek Łbik, Bogusław Mamiński, Janusz Gerard Peciak, Henryk Petrich, Marcin Rudawski, Artur Siódmiak, Marian Sypniewski, Grzegorz Tkaczyk, Ryszard Wolny, Janusz Zarenkiewicz, Maciej Zegan, Szymon Ziółkowski, Paweł Zmarzlik, Wojciech Matusiak, Lech Piasecki, Ryszard Stadniuk, Apoloniusz Tajner, Rajmund Zieliński.

Wśród tegorocznych uczestników miał się również pojawić Chorąży Edward Ligocki. Niestety, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł w czerwcu 2018 roku. Pamiątkowy medal w Alei Gwiazd Sportu odsłonią członkowie jego rodziny.

Chorąży Edward Ligocki – Sześciokrotny Mistrz Polski w skokach spadochronowych, sześciokrotny Mistrz Wojska Polskiego w klasyfikacji generalnej, pięciokrotnie uczestniczył w spadochronowych Mistrzostwach Świata, zdobywając dwa brązowe medale (Gratz 1968 i Techlekuah 1972). Zdobywca czołowych lokat w szeregu zawodach krajowych i zagranicznych.


Festiwal Gwiazd Sportu to nie tylko spotkania ze sportowcami, ale też z gwiazdami estrady. Nie inaczej będzie w tym roku, a wśród muzycznych gwiazd zobaczymy:

Czwartkowy wieczór (pierwszy dzień festiwalu, tj. 16 sierpnia) zdominuje muzyka Disco Polo. Jako pierwszą, zobaczymy na scenie Martinę. Jej koncert jest zaplanowany na godzinę 19.00.

Zaraz potem swój koncert da grupa Milano. Jej koncert rozpocznie się o godzinie 20.45. Strona zespołu: www.zespolmilano.pl

Następnie na scenie pojawi się zespół Bayer Full. Początek koncertu o godzinie 22.00. Więcej o zespole na stronie: www.bayerfull.pl


W piątek, tj. 17 sierpnia 2018 roku jako pierwsza z muzycznych gwiazd, wystąpi na festiwalowej scenie Lidia Kopania. Jest występ jest zaplanowany na godzinę 19.20 i 20.20. Więcej na temat tej artystki można znaleźć na stronie: www.lidiakopania.pl

Tuż po Lidii Kopani swój recital da Michał Szpak. Początek o godzinie 20.35. Więcej na temat tego artysty można znaleźć na stronie: www.michalszpak.pl

Koncertem wieńczącym drugi dzień Festiwalu Gwiazd Sportu, będzie występ Raya Wilsona. Początek jest zaplanowany na godzinę 22.00. Więcej na temat tego utalentowanego, szkockiego artysty można znaleźć w załączonym linku: Ray Wilson w Dziwnowie


Następnego dnia, tj. w sobotę 18 sierpnia 2018 roku, finałowego (trzeciego) dnia XVII Festiwalu Gwiazd Sportu, na scenie pojawi się Gosia Andrzejewicz z zespołem. Początek o godzinie 20.00.
Więcej na temat artystki na stronie: www.gosiaandrzejewicz.pl

Następnie na scenie pojawi się legendarna grupa Kombii. Na jej występ zapraszamy o godzinie 22.15. Do zobaczenia :-).

  • Edycja 2018