Lato w Gminie Dziwnów to czas szczególny. Plaża, morze, aktywny wypoczynek – to bez wątpienia wspólne cechy dużej części nadmorskich miejscowości, do których w sezonie napływają spragnieni morskich
i słonecznych kąpieli turyści. Nie inaczej jest w Dziwnowie, który na tym tle jednak dość znacząco się wyróżnia. Dlaczego ? Po pierwsze położenie – jedyne takie na polskim wybrzeżu. Żeglarze i miłośnicy sportów wodnych mają tutaj wręcz wymarzone warunki do uprawiania swoich dyscyplin. Po drugie – rozbudowana i atrakcyjna cenowo baza turystyczna. Do tego usytuowanie gminy na nadmorskim szlaku komunikacyjnym.
Dzięki temu dotarcie do Dziwnowa nawet w szczycie sezonu nie nastręcza dużych trudności. Po trzecie – bogaty program letnich wydarzeń artystyczno-sportowych, wśród których na specjalne wyróżnienie zasługuje Festiwal Gwiazd Sportu. Jego XVI edycja rozpoczyna się już w najbliższy czwartek, tj. 10.08.2017 (link z planem znajduje się poniżej). Impreza, na którą obok spotkań ze sportowcami, składają się też inne aktywności, uzupełniają wieczorne koncerty gwiazd estrady. Finał wydarzenia będzie miał miejsce w sobotę, kiedy to na Alei Gwiazd Sportu zostaną odsłonięte kolejne repliki medali.

Warto przy tym dodać, że jest ich (medali) odsłoniętych już 100. W tym roku przybędzie pięć kolejnych. Zapraszamy zatem do Dziwnowa, a szczególnie na spacer Aleją Gwiazd Sportu.
Oglądając każdy z medali można cofnąć się do chwil, które elektryzowały wszystkich sportowych kibiców czy do momentów, które w sposób szczególny zapisały się w historii polskiego sportu. Odsłaniający je rokrocznie podczas Festiwalu Gwiazd Sportu zawodnicy podkreślają, że z tymi medalami zostawiają w Dziwnowie także cząstkę swojej sportowej kariery. Mają przy tym nadzieję, że medalowym śladem pójdą inni, zaś ich wysiłek będzie inspiracją dla młodych sportowych pokoleń.

Zapraszając do spaceru Aleją Gwiazd Sportu, zapraszamy jednocześnie do swojego rodzaju wycieczki po medalowych kartach polskiego sportu. A kart tych, co przyznajemy z dużą satysfakcją, każdego roku przybywa. Również Aleja Gwiazd Sportu, za sprawą sukcesów polskich reprezentantów na sportowych arenach, rokrocznie może się powiększać. Nie inaczej będzie już za kilka dni. Serdecznie zapraszamy do wizyty w Dziwnowie :-).


Wszystkie informacje dotyczące bieżącej (XVI) edycji Festiwalu Gwiazd Sportu (włącznie z plan na każdy dzień), będzie można znaleźć w linku: PLAN XVI FESTIWALU GWIAZD SPORTU

Relacje z każdego dni wydarzenie będą zamieszczane w Aktualnościach, zaś galerie zdjęć będą się znajdowały w zakładce Media. Zapraszamy do śledzenia imprezy także na FB/dziwnow4stars.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>