Szanowani Państwo, mamy do przekazania ważny komunikat dotyczący tegorocznej edycji „Festiwalu Gwiazd Sportu”, która była planowana w dniach 13-15 sierpnia 2020 roku. Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiczną oraz wciąż spodziewany szczyt zachorowań (jakkolwiek mamy nadzieję, że będzie on możliwie jak najniższy), jesteśmy zmuszeni do podjęcia decyzji o odwołaniu sierpniowego wydarzenia. Chcemy jednocześnie dodać, że dyskusja i konsultacje z tym związane, były prowadzone od początku wprowadzenia w kraju stanu epidemii, a tak radykalna decyzja nie przyszła nam łatwo. Jakkolwiek perspektywa sierpnia wydaje się wciąż jeszcze dość odległa i wiele może się zmienić (mamy nadzieję, że na lepsze), to szereg działań przygotowawczych wymaga podjęcia działań niemal natychmiast.

Tymczasem prognozy dotyczące najbliższych tygodni są bardzo niepewne i choć jesteśmy przekonani, że walka z wirusem finalnie będzie wygrana, to wciąż nie wiemy, ile te zmagania mogą jeszcze potrwać. Mamy też świadomość tego, że powrót do stanu sprzed epidemii nie nastąpi automatycznie, a wiele obostrzeń będzie znoszonych etapami. Nie chcemy tym samym – w trosce o Państwa zdrowie i jak najlepsze samopoczucie – ryzykować organizacji tak dużego wydarzenia w czasie, gdy nie mamy pewności jak cała sytuacja się rozwinie.
Najbliższe miesiące będą dla nas wszystkich pewnym wyzwaniem, co ma również odniesienie do stanu, w jakim znajdzie się szeroko pojmowana przedsiębiorczość. Chcemy tym samym środki wyasygnowane na to wydarzenie, przesunąć do rezerwy, która pomoże nam wesprzeć aktywność gospodarczą.

Wiemy, że Festiwal Gwiazd Sportu był dla wielu naszych turystów jednym z głównych punktów letniego wypoczynku. Tym samym, za jego odwołanie możemy tylko przeprosić, ale rozpatrując wszystkie „za i przeciw” nie mogliśmy podjąć innej decyzji. Chcemy jednocześnie wszystkim Państwu życzyć dużo zdrowia, wytrwałości i jeszcze raz zdrowia. Wyrażamy też słowa uznania dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i całego personelu medycznego, którzy teraz są na przysłowiowej pierwszej linii w zmaganiach o nasze zdrowie. Życzymy Państwu dużo wytrwałości. Dbajmy o siebie i … do zobaczenia podczas Festiwalu Gwiazd Sportu w roku 2021.

Zespół Organizacyjny XIX edycji Festiwalu Gwiazd Sportu