XIX edycja Festiwalu Gwiazd Sportu rozpoczęta. Kolejny już raz, do Dziwnowa (po rocznej przerwie spowodowanej epidemią SARS-CoV-2), przybyli znamienici sportowcy, którzy tak jak to miało miejsce w latach minionych, opowiedzą o swoich karierach, kulisach zdobywania medali czy momentach decydujących o sportowych tytułach. Co szczególnie istotne i godne podkreślenia – w tym roku, swoją obecnością zaszczycą Dziwnów także Mistrzynie Olimpijskie zakończonych w minioną niedzielę Igrzysk Olimpijskich w Tokyo – Anita Włodarczyk oraz Justyna Święty-Ersetic. Pozostaje mieć nadzieję, że ich sportową drogą, tak jak i całego sportowego grona festiwalu, będą podążali inni, a spotkanie ze sportowymi gwiazdami, wspólna fotografia czy autograf, będą stanowiły swoistą inspirację dla kolejnych pokoleń.

Tradycyjnie już, Festiwal Gwiazd Sportu rozpoczął się na plaży, tj. w STREFIE PLAŻOWEJ (zejście na plażę znajdujące się na przedłużeniu ulicy Reymonta), gdzie w swobodnej, plażowej formule, prowadzący całe wydarzenie – Artur Szulc (znany dziennikarz sportowy), przedstawił przybyłych już do Dziwnowa sportowców. Ich grono, jak zaznaczył na wstępie, będzie się metodycznie powiększało, tak więc każdego dnia należy spodziewać się kolejnych sportowych gości. Głos zabrał także Grzegorz Jóźwiak (burmistrz Dziwnowa), który zachęcał do aktywnego uczestnictwa we wszystkich przygotowanych aktywnościach. A te rozpoczęły się tuż po przywitaniu sportowych gości.

Do spotkania na macie zaprosili Janusz Zarenkiewicz, Ryszard Wolny i zawodnik MMA – Wojciech Janusz. Pokazowe pojedynki przeplatały się z treningami dedykowanymi widzom. Zaraz potem, przed coraz liczniejszym gronem widzów stanął Szymon Ziółkowski, który opowiadał o rzucie młotem. Zwrócił przy tym uwagę na to, jak techniczna jest to dyscyplina i jak ważne jest wypracowanie określonego schematu. Siła – jak mówił – jest ważna, ale to tylko część tej pozornie prostej, a w rzeczywistości niezwykle złożonej dyscypliny sportu. O wioślarstwie opowiadał niezwykle utytułowany Tomasz Kucharski, zaś mistrzowskie sztuczki w bloku „Tricków bilardowych” prezentował Bogdan Wołkowski. Niemal równolegle, od samego rana, w cyklu tzw. „Przedszkoliady”, trwały sportowe zabawy dla najmłodszych.

Wieczorna część pierwszego dnia festiwalu, miała już miejsce w STREFIE KONCERTOWEJ. Od godziny 18.30 do wspólnej zabawy zagrzewał DJ Ref, natomiast pierwszą z muzycznych gwiazd, która zaprezentowała się przed dziwnowską publicznością był WonerS. Zaraz po jego występie, miało miejsce oficjalne otwarcie tegorocznego, XIX Festiwalu Gwiazd Sportu, którego dokonał (w otoczeniu zaproszonych sportowców) Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak. Następnie na scenie wystąpił Voyager, a niedługo potem, przed licznie zgromadzoną publicznością, pojawiła się gwiazda wieczoru – Zespół Piersi. Galeria ilustrująca pierwszy dzień festiwalu, znajduje się tutaj: XIX FESTIWAL GWIAZD SPORTU W DZIWNOWIE – DZIEŃ 1


Przypominamy jednocześnie, że w trakcie trwania XIX Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie, MOŻNA ZASZCZEPIĆ SIĘ PRZCIWKO CHOROBIE COVID-19. Specjalnie przygotowany w tym celu punkt szczepień, znajduje się w hali MOSiK Dziwnów (ul. Reymonta 10 w Dziwnowie). W dniu 13 sierpnia 2021 roku można się zaszczepić w godzinach 15.00-20.00, natomiast w sobotę 14 sierpnia 2021 roku w godzinach 10.00-18.00. Zapraszamy.


Poniżej zamieszczamy harmonogram wydarzenia na drugi dzień XIX Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie.

PIĄTEK 13 sierpnia 2021 roku

STREFA PLAŻOWA – namiot przy zejściu na plażę znajdującym się na przedłużeniu ulicy Reymonta.

10.30 – 15.00 Przedszkoliada, czyli Drużyna Kangura. Zaproszenie dla dzieci do wspólnej, sportowej zabawy.
11.00 – 13.00 Rowerem Na Szczytny Cel. Lech Pasecki, Zbigniew Spruch, Wojciech Matusiak, Marian Sypniewski, Janusz Brzozowski oraz Rajmund Zielińsk zapraszają wszystkich chętnych do przejechania dystansu 3 kilometrów na cyklometrach.
11.30 – 12.00 Prezentacja Kandydatek do Tytułu Miss Festiwalu.
12.00 – 13.00 Do Jednej Bramki, czyli Grzegorz Lato, Jerzy Dudek i Mariusz Czerkawski zapraszają do strzelania rzutów karnych.
13.00 – 14.00 Dziwnów Pod Żaglami. Marcin Rudawski prezentując sprzęt żeglarski opowiada i opowiada o żeglarstwie i kulisach rywalizacji na wodzie.
14.00 – 15.00 Pokaz Tricków Bilardowych w wykonaniu Bogdana Wołkowskiego.

STREFA KONCERTOWA – plac przy ulicy Orzeszkowej.

18.00 – 19.00 D’J Ref i muzyczne przeboje dla wszystkich.
19.00 – 19.30 Wybory Miss Festiwalu – I wyjście i prezentacja.
19.30 – 19.50 Koncert zespołu RBand.
19.50 – 20.00 Wybory Miss Festiwalu – II wyjście kandydatek.
20.00 – 20.20 Koncert zespołu RBand.
20.20 – 20.40 Wybory Miss Festiwalu III wyjście kandydatek.
20.40 – 21.00 Koncert zespołu RBand.
21.00 – 21.40 Wybory Miss Festiwalu – Ogłoszenie Wyników.
21.40 – 22.00 D’J Ref i muzyczne przeboje dla wszystkich.
22.00 – 23.00 Koncert Gwiazdy – Zespół IRA.