Sobota, trzeci i zarazem finałowy dzień XIX edycji Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie, za nami. Wydarzenia tego dnia zwieńczyły całą tegoroczną edycję, a trzeba powiedzieć, że był to niezwykle intensywny czas. Kontynuacja aktywności z poprzednich dwóch dni, bieg „Cztery Mile Jarka”, odsłonięcie kolejnych replik medali w Alei Gwiazd Sportu, finałowy koncert, a do tego wszystkiego jeszcze niezwykle efektowny pokaz sztucznych ogni. Krótko mówiąc, działo się w czasie tej festiwalowej soboty wiele.

W pierwszej części dnia, można było ponownie spędzić czas ze sportowymi gośćmi festiwalu. W namiocie STREFY PLAŻOWEJ nie zbrakło łowców wspólnych zdjęć i autografów, sportowcy zaś – będąc do dyspozycji licznie zgromadzonych turystów – opowiadali o swoich dyscyplinach i wykorzystywanym w czasie zawodów sprzęcie. Jako pierwszy o swojej żużlowej pasji opowiedział Patryk Dudek – niezwykle utalentowany i utytułowany zawodnik z klubu Falubaz Zielona Góra.

Jego przedpołudniowa prezentacja, razem z wykorzystywanym podczas wyścigów motocyklem, była wyjątkowa i efektowna jednocześnie. Charakterystyczny dźwięk wchodzącego na wysokie obroty silnika, był słyszalny niemal na całej plaży. Na tym oczywiście nie koniec, bowiem około godziny 12.00 na miejscu pojawiła się długo wyczekiwana Mistrzyni Olimpijska z Tokyo – Anita Włodarczyk. Towarzyszące jej pojawieniu się emocje, udzieliły się wszystkim obecnym. Będący centrum wydarzeń namiot STREFY PLAŻOWEJ, przeżywał prawdziwe oblężenie, a kolejka do wspólnego zdjęcia z Anitą Włodarczyk zdawała się nie mieć końca. Niemal równocześnie do zabawy tyczką zaprosił też Sebastian Chmara. Chętnych oczywiście nie brakowało.

Krótko po godzinie 13.00 odbyło się spotkanie ze sportowcami (w formule konferencji prasowej), podczas którego, każdy zainteresowany z grona widzów, mógł zadać pytanie wybranemu ze sportowych gości. Równolegle ruszył również bieg „Cztery Mile Jarka”, a konkretnie cała seria przygotowanych na ten dzień biegów. Główny bieg memoriałowy, poprzedziły wcześniejsze, rozgrywane w kilku różnych kategoriach. Dużą uwagę przyciągnął tzw. „Bieg VIP-ów”, w którym wystartowała reprezentacja sportowych gości.

Wieczorną część trzeciego dnia festiwalu (w STREFIE MEDALOWEJ), otworzyła uroczystość odsłonięcia replik medali w Alei Gwiazd Sportu. W tym roku, repliki swoich medali odsłonili: Anita Włodarczyk, Justyna Święty-Ersetic, Sebastian Chmara, Patryk Dudek, Zbigniew Spruch.

Po uroczystości w alei, muzycznymi rytmami ożyła festiwalowa scena. Muzyka serwowana przez DJ Ref-a, a następnie grupę RBand, wprowadziły zgromadzoną publiczność w bardzo dobry nastrój. Zaraz po ich występach miał miejsce finał festiwalu, czyli podsumowanie trzech, niezwykle intensywnych dni wydarzenia. Nie zabrakło podziękowań, adresowanych ze strony sportowców w kierunku władz gminy, mieszkańców i turystów (za gorące oraz pełne serdeczności przyjęcie). Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak, życzył wszystkim festiwalowym gościom wielu sportowych sukcesów.

Czynnym sportowcom – kolejnych medali i tytułów, zaś tym, którzy kariery już zakończyli – powodzenia w pracy trenerskiej i doradczej. „Dziękując Wam za wszystkie sportowe emocje, szczególnie te, których doświadczaliśmy podczas ostatniej, tokijskiej olimpiady, pragnę Wam życzyć szeroko pojmowanego powodzenia. Wyrażam wielką nadzieję, że Wasze doświadczenie i osiągnięcia, przełożą się na kolejne tytuły, medale, sukcesy w życiu sportowym i prywatnym. Trzymamy za Was kciuki, co mówię w imieniu swoim, mieszkańców Gminy Dziwnów i naszych szanownych turystycznych gości. Mam nadzieję, że spotkamy się w tym miejscu za rok. Do zobaczenia.”

Finałowy koncerty, wieńczący XIX odsłonę Festiwalu Gwiazd Sportu, poprzedził niezwykle widowiskowy pokaz sztucznych ogni. Zaraz po jego zakończeniu, dziwnowską scenę ponownie opanowało mocne, rockowe brzmienie w wykonaniu niezrównanej Patrycji Markowskiej z zespołem. Niedługo przed północą, światła na scenie zgasły, a do pracy przystąpiły służby porządkowe. Kolejny, jubileuszowy XX Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie jest planowany za rok. Do zobaczenia !!!

Na XIX edycję Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie, zaprosiło #Pomorze Zachodnie. Pełną galerię zdjęć z trzeciego, finałowego dnia XIX Festiwalu Gwiazd Sportu można znaleźć w linku: FOTOGRAFICZNA RELACJA Z FINAŁOWEGO DNIA XIX FESTIWALU GWIAZD SPORTU W DZIWNOWIE