Aktualności

XV Festiwal Gwiazd Sportu – Dzień 1

XV Festiwal Gwiazd Sportu – Dzień 1

Za nami pierwszy dzień XV edycji Festiwalu Gwiazd Sportu. Edycji jubileuszowej i w wielu obszarach także dość wyjątkowej, bowiem w programie pojawiły się nowe elementy (m.in. „Summer Tour Artur Siódmiak”, czyli Akademia Piłki Ręcznej), uzupełnione dodatkowo solidną i bardzo zróżnicowaną porcją muzyki.

Co też nie jest bez znaczenia – niedługo po festiwalu rozpoczynają się Igrzyska Olimpijskie, które dla wielu obecnych podczas wydarzenia gości, wciąż są żywym i bardzo emocjonalnym wspomnieniem. Duża część rozmów prowadzonych w kuluarach, czy bezpośrednio z widzami przy okazji zdobywania autografów lub robienia pamiątkowych zdjęć, dotyka właśnie olimpijskiej tematyki.
A ta, m.in. za sprawą medali odsłanianych w Alei Gwiazd Sportu, tworzy z festiwalu wydarzenie o wyjątkowym klimacie.

C_3

Tegoroczna edycja to także obok znanych już „festiwalowych twarzy”, spore grono sportowców, którzy w Dziwnowie jeszcze nie gościli. Wśród nich jest m.in. Artur Siódmiak, znany szczypiornista, który wsławił się m.in. bramką zdobytą w ostatnich sekundach meczu z Norwegią (Mistrzostwa Świata w roku 2009). Przyjechał do Dziwnowa po raz pierwszy, a wraz z nim ekipa „Artur Siódmiak Summer Tour”, której celem jest nie tylko promocja piłki ręcznej, ale też szeroko pojmowanej aktywności fizycznej.
Zajęcia, które w ramach tej inicjatywy prowadził na plaży, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. I choć były adresowane głównie do dzieci, to nie zabrakło też dorosłych, którzy żywo dopingowali najmłodszych w ich pierwszych próbach ze „szczypiorniakiem”.

C_27

Piłkę ręczną uzupełniał tenis stołowy, a w roli prowadzącego ten blok zajęć sam Leszek Kucharski – legenda tej dyscypliny w Polsce i Europie. W gronie kajakarsko-wioślarskim złożonym z Marka Łbika i Tomasza Kucharskiego można było spróbować swoich sił na wodzie i wziąć udział w tzw. Wodnym Grand Prix.

Do dyspozycji turystów był także jeden z najsłynniejszych polskich hokeistów, Mariusz Czerkawski oraz utytułowani kolarze, z Zenonem Jaskułą, Mieczysławem Nowickim, Rajmundem Zielińskim i Wojciechem Matusiakiem na czele.
Pamiątkowych zdjęć i autografów nie brakowało, także wieczorem, w koncertowej części pierwszego dnia festiwalu.

Uroczyste otwarcie, którego w gronie sportowców dokonał burmistrz Dziwnowa, Grzegorz Jóźwiak stanowiło przysłowiową kropą nad „i”. Pamiętać przy tym należy o tym, że nie wszyscy anonsowani w czasie festiwalu goście pojawili się na estradzie. Z uwagi na liczne obowiązki, ich dojazd spodziewany jest w piątek i sobotę.

C_71

Oznacza to jedno – znanych sportowych twarzy z pewnością przybędzie :-). Serdecznie zapraszamy. Jutro drugi dzień festiwalu. Załączamy też link do galerii, w której można znaleźć zdjęcia ilustrujące pierwszy dzień XV Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie:
XV Festiwal Gwiazd Sportu – Dzień 1

dziwnow4stars

21 lipca 2016