Za nami pierwszy dzień XVI odsłony Festiwalu Gwiazd Sportu. Wydarzenia, które śmiało można nazwać „daniem firmowym” sezonu letniego w Gminie Dziwnów. Festiwal rokrocznie przyciąga tysiące widzów, spośród których spora część przyjazd do Dziwnowa planuje właśnie podczas tej imprezy.
Warto również dodać, iż bardzo podobnie jest ze sportowcami. Dziwnów – jak mówił podczas dzisiejszego przywitania gości, Burmistrz Dziwnowa, Grzegorz Jóźwiak – cieszy się wśród sportowców specjalnymi względami. Ilekroć mają czas i pozwalają im na to niezliczone obowiązki, przyjeżdżają do naszej gminy, by podczas festiwalu przypominać nie tylko o wspaniałych chwilach polskiego sportu, ale promować sport i zachęcać do jego uprawiania. Co cieszy nas szczególnie, każdego roku pojawią się w sportowym gronie nowe twarze, a to oznacza, że Aleja Gwiazd Sportu powiększy się o kolejny postument.
Nie inaczej będzie w tym roku. Fakt, iż obok Cetniewa właśnie Dziwnów jest miejscem tak sympatycznie traktowanym przez sportowe środowisko, traktujemy jako duże wyróżnienie.

Prowadzący całe wydarzenie, znany dziennikarz sportowy Artur Szulc, po zabraniu głosu przez burmistrza, dodał – Panie Burmistrzu, zapewniam Pana, Dziwnów też tworzy historię polskiego sportu, czego widocznym znakiem jest właśnie wspomniana przez Pana Aleja Gwiazd Sportu i znajdujące się na niej medale. Drugiego takiego miejsca w Polsce nie ma. I dodam jeszcze, co powiem też w imieniu sportowego grona, Dziwnów to dla nas od lat wyjątkowe miejsce. Lubimy tu przyjeżdżać, cieszymy się na spotkania z turystami, chłoniemy pełną pytań o zdjęcia i autografy atmosferę. Mamy przy tym nadzieję, że sportową pasją, której owocem jest tak wiele wspaniałych osiągnięć na Igrzyskach Olimpijskich i imprezach mistrzowskich, zarazimy, ale w dobrym tego słowa znaczeniu, innych.
Po przywitaniu i przedstawieniu sportowców, rozpoczęły się zaplanowane na dzisiejszy dzień aktywności. Pod czujnym okiem Grzegorza Matlaka trwały eliminacje w turnieju piłki nożnej, Leszek Kucharski prowadził rywalizację o Grand Prix Dziwnowa, bilardowe sztuczki prezentował Bogdan Wołkowski. Spore zainteresowanie wywołały zmagania o tytuł Herosa Festiwalu. Jury w osobach Ryszarda Wolnego, Szymona Ziółkowskiego, Mariusza Czerkawskiego oceniało sprawność i szybkość wykonania zadań o typowo siłowym charakterze, których kontynuacja będzie miała miejsce w piątek. Swoje umiejętności zaprezentowali również treserzy psów, przybliżając sowich czworonożnych pupili w warunkach tzw. pracy z psem.

Na tym nie koniec. Szymon Ziółkowski przygotował dla dzieci konkurencję „juniorskiego rzutu młotem”, natomiast Mariusz Czerkawski opowiadając o swoich osiągnięciach w lidze NHL, prowadził jednocześnie hokejową zabawę dla dzieci i dorosłych. Zwieńczeniem typowo plażowych konkurencji, były rywalizacja o wodnym charakterze, oceniana przez Natalię Madaj i Tomasza Kucharskiego. Pokaz boksu, w którym udział wzięli Maciej Zegan i Janusz Zarenkiewicz zamknął pierwszą część pierwszego dnia XVI Festiwalu Gwiazd Sportu.

Wieczorem, na głównej scenie (usytuowanej w STREFIE KONCERTOWEJ) miała miejsce muzyczna część pierwszego dnia festiwalu. Jako pierwszy w rozrywkowy nastrój wprowadził wszystkich DJ Bronx, serwując dla zwiększającej się z minuty na minutę publiczności taneczne rytmy. Zaraz po nim na scenie pojawiła się grupa Hit Boyz, a kilka minut po godzinie 20.00 miała miejsce prezentacja przybyłych na XVI edycją festiwalu gości.
Jak mówił prowadzący uroczystość Artur Szulc – Proszę Państwa, to jeszcze nie wszyscy. Dzisiaj w nocy, a także jutro spodziewamy się kolejnych gości, tak więc sportowe grono obecne na festiwalu, jeszcze się powiększy. Sportowców oraz publiczność przywitał Burmistrz Dziwnowa, Grzegorz Jóźwiak – Szanowni Państwo, do sobotniego wieczoru Dziwnów staje się medalową stolicą Polski. Chciałbym bardzo serdecznie przywitać grono sportowców oraz Państwa, naszych widzów, z myślą o których organizujemy to wydarzenie. XVI Festiwal Gwiazd Sportu uważam za otwarty.

Krótko potem na festiwalowej scenie pojawił się zespół Andre, z niedługo po nim gwiazda wieczoru – grupa MIG.
Galerię zdjęć z pierwszego dnia XVI Festiwalu Gwiazd Sportu zamieszczamy w poniższym linku:

PIERWSZY DZIEŃ XVI FESTIWALU GWIAZD SPORTU

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>