Finałowy dzień XVI Festiwalu Gwiazd Sportu za nami. Tradycyjnie już, ten trzeci i jednocześnie ostatni dzień wydarzenia budzi największe zainteresowanie. Pamiętać bowiem należy, że poza cyklem aktywności ze sportowcami czy wieczorną częścią koncertową, to właśnie w festiwalowe soboty ma miejsce konferencja prasowa z gośćmi festiwalu.

Na tym jednak nie koniec. Uroczystością o szczególnym charakterze, przebiegającą w bardzo podniosłej atmosferze, jest ceremonia odsłonięcia replik medali w Alei Gwiazd Sportu. Odsłaniający je sportowcy – co nie raz powtarzali – wraz z odsłoniętym medalem, zostawiają w Dziwnowie jakąś część swoich sportowych doświadczeń. Oby naszymi śladami szli też inni – powtarzają, licząc na to, że zdobywane przez nich medale będą inspiracją dla młodych pokoleń.
Nim jednak przyszedł czas na ceremonię w Alei Gwiazd Sportu, dzień otworzyły aktywności w STREFIE PLAŻOWEJ.

Niestety, dość wietrzna i deszczowa pogoda spowodowała, że pewna część z nich została odwołana, a całość spotkania ze sportowcami odbywała się w namiocie Tyskie. Prawdziwy show dał tam Leszek Kucharski, który poza zakończeniem trwającego od czwartku turnieju w tenisie stołowym, zagrał kilka pokazowych meczów. Chętnych do zmierzenia się z nim nie brakowało i gdyby tylko pozwolił na to czas, rozgrywki trwałyby pewnie do późnego wieczora. W dniu dzisiejszym do sportowego grona dołączyli kolejni goście – szczypiornista Marcin Lijewski i siatkarz, Mariusz Wlazły.

Ich pojawienie się było nie lada gratką dla łowców pamiątkowych fotografii i autografów, których spore grono dość szybko otoczyło obu utytułowanych zawodników. Równolegle do spotkania ze sportowcami, trwały biegi w ramach „Czterech Mil Jarka”. Pomimo padającego deszczu, na starcie stanęło spore grono dzieci (w części do nich adresowanej), zaś punktualnie o 14.15 spod hali sportowej ruszył główny bieg memoriałowy, adresowany już do dorosłych.
Ostatnim punktem dnia w STREFIE PLAŻOWEJ była konferencja prasowa, a w zasadzie spotkanie wszystkich sportowców biorących udział w tegorocznej edycji z turystami. Była możliwość zadawania pytań, była możliwość posłuchania o ich sportowych karierach, czy wreszcie wyczekiwana do czwartku, możliwość zrobienia zbiorowego zdjęcia wszystkich zaproszonych gości.

Wieczorna część dnia tradycyjnie rozpoczęła się od muzyki dyskotekowej, jednak pierwszym ważnym punktem II części sobotniego, popołudniowego programu, była ceremonia odsłonięcia medali w Alei Gwiazd Sportu. Przed ustawioną na alei sceną zebrali się wszyscy tegoroczni uczestnicy festiwalu oraz zaproszeni goście.
Prowadzący uroczystość – Artur Szulc – przybliżając historię tego wydarzenia, przedstawił każdego z obecnych sportowców, zaś Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak – wspomniał o roli tego przedsięwzięcia (festiwalu) w życiu gminy i pozytywnym oddziaływaniu na młode pokolenia.

W muzycznym akompaniamencie medale osłonili: wioślarka – Natalia Madaj, pięcioboista nowoczesny – Janusz Gerard Peciak, szczypiornista – Marcin Lijewski, siatkarz – Mariusz Wlazły, żużlowiec – Zenon Plech (z powodów zdrowotnych, w jego zastępstwie uczynił to Lech Piasecki).

Przed finałem festiwalu (odbywającym się na scenie głównej w STREFIE KONCERTOWEJ) wystąpiła Lidia Kopania z zespołem. Zaraz po niej na estradzie pojawili się wszyscy festiwalowi goście, po raz ostatni prezentując się razem podczas tegorocznej edycji. Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak – podsumowując XVI odsłonę festiwalu, zapowiedział już następną, XVII w roku 2018.

Zwieńczeniem finału festiwalu był fantastyczny pokaz sztucznych ogni, po którym w blasku scenicznych świateł pojawiła się muzyczna gwiazda wieczoru – grupa Feel. A ponieważ przeboje tego zespołu są doskonale znane, część z nich publiczność śpiewała razem z jej liderem – Piotrem Kupichą.

Tym muzycznym i jednocześnie ostatnim dzisiejszego wieczoru akcentem, zakończył się trwający od czwartku XVI Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie. Kolejny, w przyszłym sezonie letnim.
Już teraz serdecznie zapraszamy :-).

Galeria zdjęć z dnia dzisiejszego znajduje się w linku:

TRZECI DZIEŃ XVI FESTIWALU GWIAZD SPORTU

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>