Za nami pierwszy dzień XVII Festiwalu Gwiazd Sportu. Imprezy, stanowiącej rokrocznie flagowe wydarzenie sezonu letniego, będąc przy tym szczególnie wyczekiwaną przez turystów i … sportowców, którzy – jak sami mówią – spotkanie w Dziwnowie traktują w sposób wyjątkowy, a do tego niezwykle serdeczny.
A wszystko za sprawą formuły festiwalu i atmosfery, która od lat przyciąga obok sportowych osobistości, także licznych fanów medalowych dokonań zaproszonych sportowców. Wspólne zdjęcia, autografy czy możliwość wysłuchania opowieści z kulis olimpijskich aren, to bez wątpienia jedne ze szczególnie podkreślanych atutów festiwalu. Na nich jednak sprawa się nie kończy.
Obok wspólnych treningów czy możliwości udziału w organizowanych aktywnościach, uwagę zwracają także festiwalowe wieczory, wypełnione zróżnicowaną, przebojową muzyką.
Pierwszym punktem w programie XVII odsłony festiwalu, były zajęcia tenisa stołowego, które prowadził jeden z najbardziej utytułowanych polskich „pingpongistów” – Leszek Kucharski. Niemal równolegle na spotkanie „pod żaglem” zapraszała Agnieszka Skrzypulec z Marcinem Rudawskim, którzy przybliżając swoje sportowe (bardzo bogate) dokonania, proponowali wspólny trening na wodzie.

Chętnych nie brakowało i gdyby tylko jachtów było więcej, można byłoby rozegrać całkiem spore regaty. Nieopodal miejsca, gdzie o swojej żeglarskiej karierze opowiadali Agnieszka i Marcin, do zapaśniczych ćwiczeń zapraszał Ryszard Wolny, wokół którego dość szybko pojawiło się spore grono młodych adeptów tej szlachetnej dyscypliny sportu. Krótko po 12.00, na przywitanie sportowych gości, zaprosił do plażowego namiotu pomysłodawca i prowadzący festiwal – Artur Szulc (dziennikarz i komentator sportowy).
Przedstawiając każdego z już obecnych sportowców (w piątek są spodziewani kolejni), w kilku zdaniach opowiedział o ich karierze, przybliżając jednocześnie medalowe i mistrzowskie osiągnięcia. Głos zabrał także burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak.
Witając sportowe grono, życzył także jak najlepszego odbioru festiwalu licznie obecnym turystom. A tych rzeczywiście nie brakowało i co szczególnie godne podkreślenia – wielu z nich było bardzo dobrze przygotowanych na spotkanie ze swoimi sportowymi idolami. Liczne zdjęcia, broszury czy albumy, dość szybko powędrowały w sportowe dłonie, które zostawiały na nich pisemny ślad.

Zaraz potem na spotkanie z plażową piłką ręczną zaprosił Artur Siódmiak z Grzegorzem Tkaczykiem, których wspierali m.in. Mariusz Czerkawski, Janusz Brzozowski, Oktawia Nowacka.
W tzw. międzyczasie można było skorzystać z porad dietetyka, a osoby chętne w ramach akcji „Ratujmy Życie”, mogły oddać krew w specjalnie ściągniętym do tego celu busie ze szczecińskiego Centrum Krwiodawstwa. Druga część dnia miała już miejsce w STREFIE KONCERTOWEJ. Od godziny 18.00 do wspólnej zabawy zagrzewał DJ Mario, natomiast pierwszą z muzycznych gwiazd, która zaprezentowała się przed dziwnowską publicznością była Martina.
Tuż po jej występnie miało miejsce oficjalne otwarcie XVII Festiwalu Gwiazd Sportu, którego w otoczeniu zaproszonych sportowych gości, dokonał burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak.

W dalszej części wieczoru podsumowano akcję „Ratujmy Życie”, a następnie na scenie pojawił się zespół Milano, prezentując piosenki z przekroju całej swoje muzycznej działalności. Zwieńczeniem dnia był występ grupy Bayer Full, która jest jedną z najdłużej istniejących i prowadzących muzyczną działalność w nurcie muzyki Disco Polo.

Galeria zdjęć z pierwszego dnia festiwalu znajduje się w linku: XVII FGS – DZIEŃ 1

Piątek 17 sierpnia jest drugim dniem festiwalu. Poniżej przybliżamy harmonogram wszystkich zaplanowanych na ten dzień aktywności i atrakcji. Zapraszamy do obecności i aktywnego udziału. Do zobaczenia :-).

PIĄTEK 17.08.2018
STREFA PLAŻOWA (zejście na plażę będące przedłużeniem ulicy W. Reymonta – mapka)
10.00-14.00 „Ratujmy Życie” – rejestracja dawców szpiku kostnego (bus Fundacji DKMS będzie się znajdował przed wejściem na plażę, będącym przedłużeniem ulicy Reymonta);
10.30-11.30 „Zagraj z Kucharskim” – tenis stołowy (spotkanie z Leszkiem Kucharskim);
10.30-11.30 „Wodni Mistrzowie” – wyścigi na łodziach (Natalia Madaj, Marek Łbik, Tomasz Kucharski);
10.30-11.30 „Boks na Plaży” – pokazy boksu w wykonaniu utytułowanych pięściarzy (Janusz Zarenkiewicz, Maciek Zegan, Henryk Petrich, BKS Olimp Szczecin – rodzina Królów);
11.30-12.30 „Dream Team zaprasza” – Artur Siódmiak, Grzegorz Tkaczyk, Janusz Brzozowski, Mariusz Czerkawski,Grzegorz Lato i inni;
12.30-14.30 „Zrzuć Kilogramy” – darmowe porady dietetyka (Studio Ruchu Trojan);
12.30-14.00 „Dwubój Plażowy” – zapraszają Oktawia Nowacka i Janusz Gerard Peciak;
13.30-14.30 „Wolny Klasyczny” – zaprasza zapaśnik Ryszard Wolny (walki zapaśnicze o puchar Ryszarda Wolnego).

STREFA KONCERTOWA (plac przy ulicy E. Orzeszkowej)
17.50-18.10 Występ Bartłomieja Piekarskiego;
18.10-19.00 Biało-Czerwony Dziwnów D’J Kostya;
19.00-19.20 Wybory Miss Festiwalu I wyjście;
19.20-19.40 Koncert Lidii Kopani;
19.40-20.00 Wybory Miss Festiwalu II wyjście;
20.00-20.20 Koncert Lidii Kopani;
20.20-20.35 Wybory Miss Festiwalu III wyjście;
20.35-21.15 Koncert Michała Szpaka z zespołem;
21.15-21.45 Wybory Miss Festiwalu IV wyjście, ogłoszenie wyników;
21.45-22.00 Biało – Czerwony Dziwnów – Mikee .…
22.00-23.15 Koncert Raya Wilsona.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>