Wczoraj minął drugi dzień XVII Festiwalu Gwiazd Sportu. Atrakcji, podobnie jak w czwartek, nie brakowało. Były spotkania ze sportowcami, były wspólne treningi i konkurencje, były też reaktywowane po dwóch latach przerwy, wyboru Miss Sportu. Nie zabrało również muzyki. I to jakiej muzyki. Występ Lidii Kopani, Michała Szpaka czy będącego gwiazdą wieczoru Raya Wilsona, były wyjątkowym muzycznym doznaniem. Przysłowiowej mocy każdemu z muzyków nie brakowało, a zaśpiewane przez Raya Wilsona przeboje grupy Genesis, przeniosły obecnych na koncercie w całkiem inny wymiar.
Piątek, podobnie jak każdy inny dzień festiwalu, rozpoczął się od aktywności w STREFIE PLAŻOWEJ. Łowcy autografów czy miłośnicy sportowych dokonań obecnych na wydarzeniu sportowców, ustawiali się do swoich idoli w długie kolejki.

Dla zainteresowanych aktywnością fizyczną, była okazja do wzięcia udziału w specjalnie przygotowanych konkurencjach, nad przebiegiem których czuwali zaproszeni sportowi goście. Najlepsi ze startujących otrzymali pamiątkowe nagrody i puchary.
Nie zabrakło też konkurencji drużynowych, w szczególności piłki nożnej. Możliwość zagrania w jednej drużynie ze sportowymi osobistościami, przyciągnęła w okolice boiska spore grono turystów. Dużo uwagi poświecono także najmłodszym, bo jak mówili sportowcy, być może właśnie tutaj, na dziwnowskiej plaży, objawi się jakiś sportowy talent. Mamy taką nadzieję – podkreślali nie raz.

Druga, wieczorna część dnia, miała miejsce w STREFIE KONCERTOWEJ. Jednym z punktów programu, szczególnie wyczekiwanym, były wybory Miss Sportu. Wznowione po dwuletniej przerwie, przyciągnęły mnóstwo widzów. I – jak mówili stojący najbliżej barierek widzowie – było na co (na kogo) popatrzeć.
Prezentujące się w kilku odsłonach uczestniczki, prezentowały nie tylko odzież sportową, ale też wieczorową. Finalnie, decyzją sportowego jury, Miss Sportu XVII Festiwalu Gwiazd Sportu została Justyna Niegolewska ze Szczecina, zaś tytuł pierwszej vice Miss przypadł Julii Sadowskiej z Dziwnowa. Serdecznie gratulujemy :-).

Tuż po wyborach na scenie pojawił się Michał Szpak. Jego występ spotkał się z ogromnym aplauzem, a fani jego twórczości – jak udało się zasłyszeć w tłumie widzów – przejechali na koncert z czasem bardzo odległych zakątków kraju.
Drugi dzień XVII Festiwalu Gwiazd Sportu zakończył Ray Wilson z zespołem. Koncert tej legendarnej postaci, byłego wokalisty grupy Genesis, był prawdziwym muzycznym uderzeniem. Rozchodzące się nocnym otoczeniu rytmy i charakterystyczny, lekko „piaskowy” głos, były dla słuchających niemal mistycznym doznaniem. To była prawdziwa „uczta dla ucha”.

Pełna galeria zdjęć z drugiego dnia festiwalu znajduje się w linku: XVII FGS – DZIEŃ 2


Tymczasem zapraszamy na trzeci, finałowy dzień festiwalu. Program zamieszczamy poniżej. Przypominamy jednocześnie, że z uwagi na ceremonię odsłonięcia replik medali, wyłączona z ruchu (w godzinach popołudniowych) będzie ul. Reymonta (na odcinku Alei Gwiazd Sportu). Za powstałe utrudnienia, przepraszamy.

SOBOTA 18.08.2018
STREFA PLAŻOWA (zejście na plażę będące przedłużeniem ulicy W. Reymonta – mapka)

10.00-11.30 „Żużel Nasza Miłość” – prezentacja motocykli Stali Gorzów (z udziałem Bartosza i Pawła Zmarzlików);
10.00-11.30 „Marcin Pod Żaglami” – Marcin Rudawski prezentuje żeglarską klasę Laser Radial;
11.30-12.30 Konferencja Prasowa z Gwiazdami XVII Festiwalu Gwiazd Sportu;
12.00-14.00 XX Bieg Cztery Mile Jarka – bieg pamięci Jarosława Marca i „Trucht VIPów”;
12.30-14.30 „Herosi na Plaży” – spotkanie z Szymonem Ziółkowskim i Pawłem Fajdkiem;
12.30-14.30 „Zrzuć Kilogramy” – darmowe porady dietetyka (Studio Ruchu Trojan);
14.30-15.30 „Pierwsza Dama” – projekcja filmu o Irenie Szewińskiej.

STREFA MEDALOWA (Aleja Gwiazd Sportu, ul. Reymonta przy hali MOSiK-u)

19.00 Uroczyste Odsłonięcie Replik Medali. Występ zespołu Music Flower Band.

STREFA KONCERTOWA (plac przy ulicy E. Orzeszkowej)

17.50-18.10 Występ Bartłomieja Piekarskiego;
18.10-19.00 Biało – Czerwony Dziwnów – Mikee .…
19.00-19.30 Relacja na telebimie z Ceremonii Odsłonięcia Medali;
19.30-20.00 Biało – Czerwony Dziwnów – Mikee .…
20.00-21.00 Koncert Gosi Andrzejewicz;
21.00-21.15 Biało – Czerwony Dziwnów – Mikee ….
21.15-21.45 Finał Festiwalu – spotkanie z gośćmi festiwalu na scenie głównej;
21.45-22.00 Pokaz sztucznych ogni;
22.00-22.15 Biało – Czerwony Dziwnów – Mikee ….
22.15-23.15 Koncert zespołu Kombii.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>