Trzeci, finałowy dzień XVII Festiwalu Gwiazd Sportu za nami. Działo się w jego czasie wiele i choć szereg aktywności było kontynuacją tych z czwartku i piątku, to sobota przyniosła też kilka absolutnych nowinek. A stali za nimi (nowinkami) oczywiście sportowcy, w szczególności zaś jeden z najbardziej utytułowanych polskich żużlowców – Bartosz Zmarzlik (na co dzień zawodnik Stali Gorzów Wielkopolski). Przygotowana przez jego ekipę prezentacja żużlowych motocykli, zrobiła na licznym gronie oglądających ogromne wrażenie.
Co ciekawe, na odbywającą się już tradycyjnie w sobotę konferencję prasową, Bartosz Zmarzlik wjechał właśnie „meczowym” motocyklem. Ryk silnika był bez wątpienia mocnym akcentem części dla mediów i turystów, którzy właśnie pod adresem p. Bartosza, słali szereg pytań. Niemal równolegle o boksie i całej złożoności tej dyscypliny, opowiadali trenerzy szczecińskiego Bokserskiego Klubu Sportowego „Olimp”, prezentując przy okazji tajniki bokserskiego treningu.

Zaraz po spotkaniu ze sportowcami, ruszył bieg „Cztery Mile Jarka”, a konkretnie cała seria przygotowanych na ten dzień biegów. Główny bieg memoriałowy, poprzedziły wcześniejsze, rozgrywanych w różnych kategoriach. Dużą uwagę przyciągnął także „Bieg VIP-ów”, w którym wystartowała reprezentacja sportowych gości i władz gminy.
Wieczorną część trzeciego dnia festiwalu, otworzyła uroczystość odsłonięcia replik medali w Alei Gwiazd Sportu, poprzedzona prezentacją filmu poświęconego pamięci o Irenie Szewińskiej.
W tym roku swoje repliki odsłonili: Bartosz Zmarzlik, Grzegorz Tkaczyk, Oktawia Nowacka, Agnieszka Skrzypulec, Paweł Fajdek. Za zmarłego w czerwcu Edwarda Ligockiego (jednego z najbardziej utytułowanych polskich skoczków spadochronowych) replikę odsłoniła jego żona, pani Krystyna Bednarz-Ligocka.

Po uroczystości w alei, muzycznymi rytmami ożyła festiwalowa scena. Muzyka serwowana przez DJ-a, a następnie koncert Gosi Andrzejewicz, wprowadziły licznie zgromadzoną publiczność w bardzo dobry nastrój. Zaraz po nich miał miejsce finał festiwalu, czyli krótkie podsumowanie trzech dni wydarzenia. Nie zabrakło też podziękowań, adresowanych ze strony sportowców w kierunku władz gminy, mieszkańców i turystów, za ciepłe oraz bardzo sympatyczne przyjęcie.
Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak, życzył zaś wszystkim festiwalowym gościom wielu sportowych sukcesów. Czynnym sportowcom – kolejnych medali i tytułów. Tym zaś, którzy kariery zakończyli – powodzenia w pracy trenerskiej i doradczej. Dziękując za sportowe emocje, których tak wielu dzięki Wam doświadczyliśmy oglądając telewizyjne transmisje, życzę także tego, aby Wasze doświadczenie i osiągnięcia, przełożyły się na kolejne sukcesy. Powodzenia. Trzymamy za Was zawsze mocno kciuki – mówił Grzegorz Jóźwiak.

Wieńczący XVII odsłonę Festiwalu Gwiazd Sportu koncert zespołu Kombii, poprzedził jeszcze bardzo widowiskowy pokaz sztucznych ogni. Tuż przed północą światła na scenie zgasły, a do pracy przystąpiły służby porządkowe. Kolejny, XVIII już festiwal za rok. Już teraz bardzo serdecznie zapraszamy.
Galeria zdjęć z trzeciego, finałowego dnia festiwalu znajduje się w linku: FINAŁOWY DZIEŃ XVII FGS


Poniżej prezentujemy film z ceremonii odsłonięcia replik medali w Alei Gwiazd Sportu.