jarek_marzec
Jarosław Marzec

Od wczoraj można się zgłaszać do udziału w XVIII Międzynarodowym Biegu – „Cztery mile Jarka” (który od lat jest rozgrywany w ramach Festiwalu Gwiazd Sportu).
Warto przypomnieć, że bieg ten jest poświęcony pamięci Jarosława Marca, mieszkańca Dziwnowa, który uległ tragicznemu wypadkowi samochodowemu w dniu 17 sierpnia 1998 roku niedaleko Przybiernowa. W wyniku odniesionych obrażeń, zmarł kilka dni po tym wydarzeniu. Obok Jarosława Marca, śmierć w tym wypadku ponieśli również mistrzowie olimpijscy: Władysław Komar i Tadeusz Ślusarski.
Jarosław Marzec reprezentował Polskę w zawodach lekkoatletycznych. Jego koronną dyscypliną był bieg na 400 m. W 1983 roku został halowym mistrzem Polski. W sztafecie 4x400m trzykrotnie stawał na podium krajowego czempionatu zdobywając medale: złoty (1984 r.), srebrny (1987 r.) i brązowy (1985 r.).
Do dziś nie został pobity ustanowiony przez Jarosława rekord województwa w sztafecie 4x400m (3,14,33 min.), w której biegł razem z: P. Grajkiem, K. Malakiem i A. Zdunkiem. Jarosław Marzec był absolwentem Szkoły Podstawowej w Dziwnowie, LO nr 8 w Szczecinie oraz Instytutu Kultury Fizycznej Uniwersytetu Szczecińskiego.

W tym roku ze względu na Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w sierpniu, bieg wyjątkowo (podobnie jak przesunięty Festiwal Gwiazd Sportu, który odbędzie się w dniach 21-23 lipca), zostanie rozegrany w dniu 23 lipca.
Co szczególnie ważne – w tegorocznej edycji po raz pierwszy w historii biegu, pobierane będzie wpisowe, które wyniesie odpowiednio:
– 40pln przy zapisach do końca czerwca;
– 50pln przy zapisach w lipcu.

Opłata startowa dotyczy tylko biegu memoriałowego. W biegach dzieci i gimnazjalistów opłaty nie będą pobierane. Zapisy do biegu i Regulamin dostępne na stronie:
http://panel.maratonczykpomiarczasu.pl/cztery_mile_jarka
Bieżące informacje na temat wyścigu będzie można też znaleźć na tematycznej stronie gminy Dziwnów, poświęconej biegom:
http://dziwnow4running.org/cztery-mile-jarka/

Wszystkich zainteresowanych aktywnym uczestnictwem w XV Festiwali Gwiazd Sportu, a do tego uprawiających biegi (nawet w sposób rekreacyjny), serdecznie zapraszamy :-).

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>